Чому дитина не хоче вчитись?

Дата: 01.12.2021 12:38

Інформація для батьків.....

Дуже часто ми чуємо від своєї дитини: « Я не хочу вчитися.», «Для чого мені це навчання?», «А можна я сьогодні не піду до школи?», «Хто ж її придумав, цю школу?». Знайомі фрази, правда? Якщо раніше це стосувалось більше підлітків, то тепер такі фрази ми чуємо від дітей і від молодших школярів. У чому ж так?

Вирішення таких проблем треба починати саме з причини її виникнення. Ось основі причини виникнення такої поведінки:

1. Перевтома.

Деякі батьки ганяються за гарними оцінками. Через це вони перевантажують дитину різними додатковими заняттями чи секціями, щоб зробити з неї найкращу у всьому, не бачачи, що дитина не витримує такої загрузки. Тому, якщо вона відмовляється вчитись, батькам потрібно з’ясувати, чи не погіршився її стан - млявість, дратівливість, відсутність сна, відсутність апетиту чи навіть часті хвороби.

2. Неготовність до навчання.

На думку різних видатних спеціалістів дуже часто дитина втрачає інтерес до навчання через те, що її зарано віддають до школи. Це дає дуже негативні наслідки, бо її біологічна неготовність призводить до швидкої перевтоми організму, а це нездатність зосередитись на завданнях і виконувати їх, що призводить до шкільної дезадаптації.

3. Страх.

Він виникає через можливі причини:

- авторитарні батьків,

- конкретні однокласники, які дразнять,

- боязнь вчителя чи неприязнь до нього,

- бути неуспішним, пов’язано з пропусками уроків,

- боятись зробити помилку.

4. Критика щодо дій дитини.

Дуже часто батьки чи вчитель через різні причини негативно оцінюють діяльність школяра. Тому у дитини пропадає інтерес до навчання. Можуть бути причиною ось такі фрази:

- «Не роби цього, однаково в тебе нічого не вийде»,

- «Що ти вже «напартачив?»,

- «Давай краще я....»,

- «Ой, дивись, як у твого друга (подруги) виходить краще ніж у тебе».

5. Негативне ставлення батьків до школи.

Нам знайомі ситуації, коли тато з мамою обговорюють вчителя у присутності своєї дитини. Бо на їх думку все, що відбувається з їхньою дитиною – це через школу. Більшість батьків прямо говорять про те, що вчитель занижує оцінку їхній дитині, придирається, несправедливо обвинувачує у чомусь. Обговорюється, що навчання у школі потрібне тільки для отримання атестата. Інакше воно нікуди не пригодиться.

Це призводить до нешанобливого ставлення, як до вчителя, так і до навчання.

6. Надмірна опіка батьків.

Дитина взагалі може відмовитись від виконання самостійно завдання через часті підказки батьків чи контроль, доки всі уроки не будуть зроблені. Дитина почувається некомфортно через це і постійно у напруженні.

Дорогі батьки!

- Побільше проводьте побільше часу з вашими дітьми, прислухайтесь до них .

- Цікавтеся їхніми заняттями і успіхами.

- Вірте, довіряйте і підтримуйте не їх лише словами, але й діями.

- Не перекладайте всі обов’язки щодо вашої дитини лише на школу.

Тільки спільними зусиллями ми зможемо допомогти дитині створити належні умови для навчання без негативних наслідків для неї.