Історія школи: від минулого до сьогодення

Школаце велика родина, яка об’єднує людей різного віку. Чим довша історія школи, тим більша кількість людей пов’язана з нею. Саме вона, як мати, дала путівку в життя багатьом. І саме шкільні дні і роки залишаються в нашій пам’яті найяскравішими сторінками з нашого дитинства і ранньої юності, сповненими світла і добра. Шкільні роки – це 3000 днів, які ми всі прямували і прямуємо до школи. І добре, що в нашій школі є свій літопис, своя історія, де по зернятах зібрано все про її жителів – учнів, вчителів. Щоб можна було в будь-який момент повернутися, доторкнутися до свого дитинства – країни, якої немає на карті, та яку дуже легко знайти. Вона поряд, у нашій пам’яті. Аби пам'ять була міцною і тривалою необхідно її відтворити в історії школи.

За архівними даними в першій половині ХХ століття в селі функціонувала Урмезівська початкова народна школа Марамороської жупи.

Будівля школи, 50-ті роки

Цікавий факт. З грудня 1936 по серпень 1938 року в школі працював учителем малювання Золтан Степанович Баконій (1916-1989) - заслужений вчитель України, лауреат премії К.Ушинського. Золтан Степанович мав хист до малювання, та художником не став через поганий зір. Натомість у 1946 році створив дитячу студію образотворчого мистецтва в Ужгороді, якою керував понад 40 років.

Золтан Баконій, вчитель малювання, 1936-1938 роки, з учнями школи

Шкільна лінійка

В 1945 році заснована Руськополівська семирічна школа, директором якої був Шпряха Василь Юрійович.

Директор школи Шпряха В.Ю., кінець 40-х років

Основу педагогічного колективу складали випускники педагогічних інститутів з центральних та східних областей України, для яких Руське Поле стало другою батьківщиною. Навчання проводилося в декількох корпусах, що знаходилися по обидва береги річки Дербачки. В 1952-1953 роках школу очолював директор Стойка Іван Васильович, в 1953-1962 роках – Яновський Яків Сергійович.

Вчителі та учні, 50-ті роки

В 1962 році заклад було реорганізовано в Руськополівську восьмирічну школу, директором якої став Гриньо Антон Васильович.

Педагогічний колектив, 1973 рік

Сучасна будівля споруджена у 1975 році за кошти радгосп-заводу «Руськополівський». Це трьохповерховий корпус з актовою та спортивною залами, їдальнею, великими просторими класами і кабінетами. З того часу школа стала середньою, і у 1977 році атестат про середню освіту отримали перші випускники. В цей період школу очолював Солонинко Іван Миколайович.

Будівля школи, 1976 рік

Перший випуск середньої школи, 1977 рік

Директор Солонинко І.М., виступ на лінійці

В шкільній їдальні

У 1980-2000 роках директорами школи були Кушнір Олександр Олександрович., Ковач Іван Петрович, Папп Іван Іванович.

Директор Кушнір О.О. з учнями в кабінеті біології

Директор Папп І.І. з випускниками школи

Директор Ковач І.П. з випускниками школи

З 2000 року директором є Подвич Марина Михайлівна, яка разом з педагогічним колективом продовжує кращі традиції школи. Сьогодні у 29 класах навчається 682 учнів. Непохитне кредо педагогів школи: кожен учень – це особистість, яка вимагає належної професійної уваги та людської поваги. Окрасою школи, насамперед, є її учні. Ми пишаємося своїми наполегливими і талановитими вихованцями. Наші учні щороку займають призові місця на районних олімпіадах та конкурсах, спортивних змаганнях, творчих виставках.

Педагогічний колектив, 2015 рік

Найголовнішою запорукою будь-якого освітянського успіху є педагогічний колектив, його творчий запал, талант повинні завжди відповідати потребам сьогодення. Переважна більшість наших колег – це випускники школи. Великий учительський колектив із 59 педагогів налічує: учителів-методистів – 1, старших учителів – 26, спеціалістів вищої категорії – 27, спеціалістів І категорії – 5, спеціалістів ІІ категорії – 12, спеціалістів – 9, відмінників освіти – 2, нагороджено почесною грамотою МОН України –1.

P.S. Прохання до учнів школи всіх випусків, колег-педагогів, батьків.

Перед Вами лише невелика частина фотографій, що містяться в нашому шкільному архіві. Ми працюємо над поповненням цієї сторінки фактами і документами про минуле та сьогодення закладу. Якщо Ви впізнали на них себе, вчителів, рідних чи знайомих, будь ласка, поділіться історіями та фото з вашого шкільного життя.

Адже такі світлини з Ваших сімейних альбомів - це не тільки згадка про минуле, це пам'ять, це історія.

Будемо вдячні за співпрацю.