A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Руськополівський ліцей Тячівської міської ради Закарпатської області

Історія школи: від минулого до сьогодення

Школаце велика родина, яка об’єднує людей різного віку. Чим довша історія школи, тим більша кількість людей пов’язана з нею. Саме вона, як мати, дала путівку в життя багатьом. І саме шкільні дні і роки залишаються в нашій пам’яті найяскравішими сторінками з нашого дитинства і ранньої юності, сповненими світла і добра. Шкільні роки – це 3000 днів, які ми всі прямували і прямуємо до школи. І добре, що в нашій школі є свій літопис, своя історія, де по зернятах зібрано все про її жителів – учнів, вчителів. Щоб можна було в будь-який момент повернутися, доторкнутися до свого дитинства – країни, якої немає на карті, та яку дуже легко знайти. Вона поряд, у нашій пам’яті. Аби пам'ять була міцною і тривалою необхідно її відтворити в історії школи.

За архівними даними в першій половині ХХ століття в селі функціонувала Урмезівська початкова народна школа Марамороської жупи.


   Фото без опису

Будівля школи, 50-ті роки


Цікавий факт. З грудня 1936 по серпень 1938 року в школі працював учителем малювання Золтан Степанович Баконій (1916-1989) - заслужений вчитель України, лауреат премії К.Ушинського. Золтан Степанович мав хист до малювання, та художником не став через поганий зір. Натомість у 1946 році створив дитячу студію образотворчого мистецтва в Ужгороді, якою керував понад 40 років.


Фото без опису

 Золтан Баконій, вчитель малювання, 1936-1938 роки, з учнями школи

Фото без опису

Шкільна лінійка


В 1945 році заснована Руськополівська семирічна школа, директором якої був Шпряха Василь Юрійович.


Фото без опису

Директор школи Шпряха В.Ю., кінець 40-х років


Основу педагогічного колективу складали випускники педагогічних інститутів з центральних та східних областей України, для яких Руське Поле стало другою батьківщиною. Навчання проводилося в декількох корпусах, що знаходилися по обидва береги річки Дербачки. В 1952-1953 роках школу очолював директор Стойка Іван Васильович, в 1953-1962 роках – Яновський Яків Сергійович.


Фото без опису

 Вчителі та учні, 50-ті роки


В 1962 році заклад було реорганізовано в Руськополівську восьмирічну школу, директором якої став Гриньо Антон Васильович.


Фото без опису

Педагогічний колектив, 1973 рік


Сучасна будівля споруджена у 1975 році за кошти радгосп-заводу «Руськополівський». Це трьохповерховий корпус з актовою та спортивною залами, їдальнею, великими просторими класами і кабінетами. З того часу школа стала середньою, і у 1977 році атестат про середню освіту отримали перші випускники. В цей період школу очолював Солонинко Іван Миколайович.


Фото без опису

Будівля школи, 1976 рік


Фото без опису

Перший випуск середньої школи, 1977 рік


Фото без опису

Директор Солонинко І.М., виступ на лінійці


Фото без опису

В шкільній їдальні


У 1980-2000 роках директорами школи були Кушнір Олександр Олександрович., Ковач Іван Петрович, Папп Іван Іванович.


Фото без опису

Директор Кушнір О.О. з учнями в кабінеті біології


Фото без опису

Директор Папп І.І. з випускниками школи


Фото без опису

Директор Ковач І.П. з випускниками школи


З 2000 року директором є Подвич Марина Михайлівна, яка разом з педагогічним колективом продовжує кращі традиції школи. Сьогодні у 29 класах навчається 682 учнів. Непохитне кредо педагогів школи: кожен учень – це особистість, яка вимагає належної професійної уваги та людської поваги. Окрасою школи, насамперед, є її учні. Ми пишаємося своїми наполегливими і талановитими вихованцями. Наші учні щороку займають призові місця на районних олімпіадах та конкурсах, спортивних змаганнях, творчих виставках.


Фото без опису

Педагогічний колектив, 2015 рік


Найголовнішою запорукою будь-якого освітянського успіху є педагогічний колектив, його творчий запал, талант повинні завжди відповідати потребам сьогодення. Переважна більшість наших колег – це випускники школи. Великий учительський колектив із 59 педагогів налічує: учителів-методистів – 1, старших учителів – 26, спеціалістів вищої категорії – 27, спеціалістів І категорії – 5, спеціалістів ІІ категорії – 12, спеціалістів – 9, відмінників освіти – 2, нагороджено почесною грамотою МОН України –1.


P.S. Прохання до учнів школи всіх випусків, колег-педагогів, батьків.

Перед Вами лише невелика частина фотографій, що містяться в нашому шкільному архіві. Ми працюємо над поповненням цієї сторінки фактами і документами про минуле та сьогодення закладу. Якщо Ви впізнали на них себе, вчителів, рідних чи знайомих, будь ласка, поділіться історіями та фото з вашого шкільного життя.

Адже такі світлини з Ваших сімейних альбомів - це не тільки згадка про минуле, це пам'ять, це історія.

Будемо вдячні за співпрацю.

 


 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було підтверджено

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень